Можливо, ви вже пробували шукати роботу, і зазнали поразки. Або тільки закінчили навчання і не знаєте, з чого почати. Отримати роботу зараз дійсно непросто, навіть якщо у вас затребувана спеціальність і відмінні скіли. Але є секрети, які допоможуть значно підвищити ваші шанси.
Хочете дізнатися, кого запрошують на співбесіду, через що ейчари відмовляють претендентам та які є альтернативні способи побудови кар'єри? Тоді почнемо.
Редакція The Instapreneurs запросила на інтерв’ю Юлію Кудіну — HR та кар’єрну консультантку, ex-VP of People Reface, співведучу «Подкасту Льоші і Юлі» та People First Podcast.
Залиште свій e-mail, щоб щотижня отримувати найактуальніші новини зі світу digital, а також цінні рекомендації щодо пошуку роботи, побудови кар'єри та розвитку необхідних навичок.
Легких способів знайти роботу не існує, тож прийдеться докласти для цього чималих зусиль. Про це свідчать тенденції, які спостерігаються на українському ринку праці у сфері digital у 2024 році.
Перш за все, кількість кандидатів значно зросла — у 2,5 раза — і продовжує зростати, в основному внаслідок світчерів — тобто тих, хто змінив свою професійну сферу. Водночас спостерігається значне скорочення кількості опублікованих вакансій — у 2023-му їх стало вдвічі менше порівняно з попереднім роком, що призводить до великої конкуренції серед претендентів. Крім цього, роботодавці постійно підвищують вимоги до навичок і досвіду своїх майбутніх співробітників.
Тренд на повернення до офісної роботи також може ускладнити пошук роботи для тих, хто хоче працювати дистанційно або має обмеження, що не дозволяють їм відвідувати офіс.
Щодо рівня зарплат, то в деяких сферах, як от у Product Analysts та Data Scientists, він виріс, є тенденція до зростання у дизайнерів. Проте вперше з початку повномасштабного вторгнення зменшилася медіана зарплат розробників. Зниження торкнулися фахівців усіх рівнів, крім найвищого (Lead+). Це може бути викликом для багатьох, хто шукає роботу в IT.
Систематичні зусилля і наполегливість обов'язково принесуть результат. Для ефективного пошуку роботи треба:
У разі удачі вас запросять на співбесіду. А при її успішному проходженні — запропонують офер. Займайтеся джобхантингом 20–30 хвилин щодня, щоб якнайшвидше наблизити цей момент.
Дізнайтеся про 15 корисних застосунків, які полегшать пошук вакансій та процес влаштування на роботу — читайте блог The Instapreneurs.
Підготовка до співбесіди є ключовим етапом у процесі пошуку роботи. Ось що ви можете зробити, щоб все склалося на вашу користь:
При підготовці враховуйте ці поширені причини відмов кандидатам:
Як бачите, серед них немає нічого, пов'язаного з технічними навичками. Щоб підвищити шанси отримати офер, треба добряче пропрацювати свої soft skills.
Після співбесіди варто зробити аналіз свого виступу та отриманих відгуків. Визначте сильні та слабкі сторони, щоб виправити помилки та підвищити свою ефективність на майбутніх співбесідах.
Дізнайтеся, ким працювати у сфері маркетингу, дизайну та менеджменту: скільки заробляють спеціалісти та як знайти роботу у 2024 році — читайте блог The Instapreneurs.
Особистий бренд — те, що допоможе вам вигідно виділитися серед конкурентів та запам'ятатися. А ще це спосіб знайти роботу поза межами сайтів з вакансіями. Його формула складається з трьох основних моментів, які сильні в комплексі:
1. Soft та hard skills — найбільш цінні навички для вакансії, на яку ви претендуєте.
2. Individuality — унікальні аспекти вашої особистості, характеру та досвіду.
3. Networking — здатність ефективно спілкуватися та будувати стосунки з колегами.
Дуже важливим для кар'єри є нетворкінг. Він може відбуватися як офлайн, так і онлайн. Ловіть 3 принципи, що допоможуть вам ефективно нетворкати:
Чим більше ви будете взаємодіяти з іншими та вдосконалювати свої навички, тим ефективнішим буде ваш нетворкінг.
Знайти роботу може бути важко через високу конкуренцію та стрімкі зміни на ринку праці, але правильний підхід і стратегічне планування можуть значно підвищити ваші шанси. Важливо реалістично оцінювати свої навички та потреби, а також активно підходити до пошуку роботи, використовуючи всі доступні ресурси.
Хочете глибше зануритися в тему пошуку роботи, розширення кар'єрних можливостей та побудови стратегії саморозвитку? Тоді вам варто прослухати лекцію Юлії Кудіної «Управління кар’єрою» на платформі The Instapreneurs.
Юлія — HR/кар’єрна консультантка, ex-VP of People Reface. Має 11 років досвіду в people operations в IT-сфері. Авторка блогу @whykudina та учасниця People First Club — найбільшого професійного клубу HR та рекрутерів.
Після лекції ви зможете поставити питання у Q&A формі — за тиждень ми надішлемо вам на імейл детальні відповіді від спікерки.
1. Маркетологам, PR- та SMM-спеціалістам, які прагнуть розширити свої кар'єрні можливості, визначити стратегію саморозвитку та подальший шлях.
2. Фахівцям з інформаційних технологій, які хочуть більше дізнатися про сучасний IT-ринок, вимоги до кандидатів та пошук вакансій, які не рекламуються.
3. Власникам бізнесів, брендів та експертам, які прагнуть знайти оптимальний баланс між основною роботою та особистими проєктами.
Підпишіться на бібліотеку лекцій The Instapreneurs, щоб регулярно отримувати нові лекції та мати повний доступ до всієї бази за найбільш вигідним для вас планом. Це може бути $29.99 за один місяць, $59,97 за три місяці або $89.94 за пів року. Не упустіть можливість отримати цінні знання та зекономити.