Дивись першу лекцію безкоштовно
Ми додали опцію trial, щоб у тебе була можливість зрозуміти наш формат, познайомитись з одним зі спікерів і після цього з впевненістю приєднатись до підписки на бібліотеку лекцій 🙌🏻
До перегляду доступна лекція: «Як шукати роботу мрії» від Каріни Алєксєєнко. Спікерка поділиться з тобою секретними tips & tricks з пошуку роботи мрії 🤩
Залишай свій email та отримуй доступ:
Переходь у Telegram-бот для завантаження
ЗАВАНТАЖИТИ
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Редакція The Instapreneurs запускає нову рубрику в блозі — дайджест найголовніших новин тижня. Щопонеділка отримуйте найсвіжіші та актуальні новини зі світу диджиталу: PR, реклама, SMM, особисті бренди, інфоприводи та багато іншого.

Розпочнемо з останніх news січня та початку лютого: 

 1. TikTok VS Universal Music Group
 2. Скорочення в міжнародних компаніях через ШІ
 3. Оновлення чатбота Bard від Google
 4. Меми в українському X під час Євробачення

Lest's get started!

Музика в TikTok відтепер недоступна

Щоправда, не вся. З TikTok прибрали музику Біллі Айліш, Лани Дель Рей, Тейлор Свіфт, The Weekend та багатьох інших світових селебриті. What's going on?

31 січня сплив термін контракту найбільшого музичного лейбла Universal Music Group та TikTok. Компанії не змогли погодити подальші умови співпраці, тому відтепер TikTok змушений видалити всі пісні виконавців лейблу. UMG висунули свої умови поновлення контракту:

 1. Покращена безпека користувачів соціальної мережі та авторського права.
 2. Захист від використання штучного інтелекту (згенеровані пісні та звуки з піснями артистів).
 3. Більша винагорода авторам та виконавцям пісень, адже TikTok становить лише 1% від доходів лейблу.

Про це написали UMG у своєму відкритому листі до TikTok. Щоб відповідати вимогам Universal, TikTok видалив пісні компанії зі своєї музичної бібліотеки, що зробило ці пісні недоступними для нових кліпів. Для старих відео, які вже містили музику Universal, соцмережа «вимкнула» кліпи — повністю видалила аудіо, залишаючи відео без звуку.

Водночас команда TikTok наголосила, що змогла домовитися з іншими лейблами щодо використання музики на своїй платформі. Про це повідомляє Суспільне Культура.

Про те, як просувати бізнес в TikTok, ми розповідали у матеріалі «TikTok for business: як отримати тисячні охоплення та продати товар за 15 секунд».
how-to-tiktok

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Zoom та Google скорочують співробітників

Новий рік — нові скорочення у світових компаніях. Google розпочав рік зі звільнення кількох сотень працівників, а Amazon скоротив сотні робочих місць у своєму відділі Prime Video. Компанія Microsoft також скоротила 1 900 робочих місць у своєму підрозділі відеоігор. Про це повідомляють у New York Times.

З початку місяця і в Zoom звільнили 150 співробітників, приблизно 2% всього штату. А на початку лютого вони заявили, що скоротять кількість співробітників на 15%, в результаті чого їхня чисельність складе трохи більше ніж 7 000 з 8 500, за даними Bloomberg.

Тепер, замість того, щоб наймати тисячі людей щокварталу, компанії витрачають мільярди на створення технологій штучного інтелекту, які, на їхню думку, одного дня можуть коштувати трильйони.

Про тренди AI у 2024 році читайте в статті «Chat GPT: тренди штучного інтелекту на 2024 рік». Дізнайтеся про використання та розповсюдження ШІ на західному та українському ринках, вплив AI на ринок праці та що чекає на маркетинг.

ai-treds-2024

Google оновив чатбот Bard та додав нові можливості

Відтепер у Bard доступна модель Gemini Pro українською та ще 39 мовами. Про це пишуть в офіційному блозі Google. Для україномовних користувачів також стане доступною функція перевірки відповідей.

Gemini 1.0 — найпотужніша та найбільш загальна модель штучного інтелекту. Вона мультимодальна, тобто може узагальнювати та бездоганно розуміти, оперувати та поєднувати різні типи інформації, включно з текстом, кодом, аудіо, зображенням та відео. Як пише Медіамейкер, ось такі завдання зможе виконувати Gemini: 

 1. Розпізнавати та розуміти текст, зображення, аудіо та багато іншого одночасно. Завдяки цьому модель краще розуміє нюанси інформації та може відповідати на запитання про складні теми, наприклад, пояснювати міркування щодо математичних і фізичних проблем.
 2. Розуміти, пояснювати та генерувати високоякісний код на найпопулярніших у світі мовах програмування, таких як Python, Java, C++ і Go.
 3. Генерувати комбіновані текст і зображення чи відео.
 4. Зчитувати, що відбувається на зображенні чи відео й пояснювати це тощо.

Також відтепер Bard може створювати зображення — поки лише англійською мовою, але в більшості країн світу. Створення зображень базується на оновленій моделі Imagen 2. Детальнішу інформацію про Bard та Gemini читайте тут.

Дякуємо! Ми надіслали файл на твою електронну скриньку 💌
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Дія «лягла»: меми в українському X

В суботу, 3 лютого, на Суспільному відбувався Національний відбір Євробачення 2024. Голосування проходило в застосунку Дія, проте після відкриття ліній він перестав працювати та оброблювати запити. За словами Мстислава Баніка, керівника з розвитку електронних послуг у Мінцифрі, це сталося через велике навантаження — кожної секунди в Дію заходило понад 24 000 людей. Частково Дія відновилася вночі 4 лютого і вже повністю вдень.

Тим часом українській диджитал-простір і соціальну мережу X (та, що Twitter), заповнили меми, зокрема й від компаній.

Дякуємо! Ми надіслали бриф на твою електронну скриньку 💌
Oops! Something went wrong while submitting the form.